Daugelis žmonių klaidingai galvoja, kad namuose reikia vėdinti ne visas patalpas. Dažniausiai minima vonia ir, žinoma, virtuvė bei rūsys. Toks požiūris nėra teisingas. Jeigu norite gyventi patogiai ir svarbiausia sveikai – būtina užtikrinti, kad visose namų patalpose būtų tinkamas vėdinimas ir, tuo pačiu, kad šio proceso metu iš namų nebūtų pašalinama šiluma, kuri mums kainuoja.

Namai tampa labai sandarūs

Automatizuoto vėdinimo poreikis išaugo kartu su labai sandariais namais. Žinoma, būtina būstą sandarinti, kadangi tik taip galima sutaupyti daug investicijų, kurios yra skirtos šilumai sulaikyti. Geros kokybės ir labai sandarūs langai, patikimos durys bei kiti komponentai padeda kurti namus, kuriuose sukurta šiluma (arba vėsuma vasaromis oro kondicionieriaus pagalba) – išliks patalpose, tačiau oro kokybė nebus labai bloga. O vėdinti yra būtina. Turbūt teko pajusti, ką reiškia, kai patalpose dėl šilumos šaltinių pasidaro labai šilta. Oras pasidaro tarsi sunkus, dažniausiai kartu atsiranda ir nemalonus kvapas, būna sunku gerai išsimiegoti. Viskas yra dėl to, kad oras patalpose nebeturi galimybės cirkuliuoti.

Izoliuoti sandariai namus yra labai svarbu ir būtina, nes tai ne tik padeda gyventi taupiau, tačiau ir ekologiškiau. O kad oras patalpose išliktų geros kokybės ir gaivus – svarbu pasirūpinti rekuperacine sistema.

Vėdinimas atvėrus langus

Senovinis namų vėdinimo būdas yra plačiai atverti langus ir tikėtis, kad į patalpas pateks tiek gryno oro, kiek reikia, kad žmogus jaustųsi kur kas geriau. Kaip rodo mokslinių tyrimų duomenys, vėdinant patalpas tris valandas pravėrus langus, į jas patekusio gryno oro nebeliks per pusę valandos ir patalpose vėl bus sunku kvėpuoti, ir oras jose pasidarys sunkus ir slogus. Taigi, kad efektas tikrai būtų našus, patalpos turi būti vėdinamos nuolat.

Be to, miestų gyventojai, atverdami langus būstui išvėdinti, dažniausiai ne valo patalpų orą, o daro jį dar labiau užterštu, kadangi į kambarius patenka CO2. Tokiu būdu sulaukiama visiškai priešingo efekto, nei tikimasi. Galiausiai, pravėrus langus išleidžiama šiluma arba vėsuma, kurios gavimas mums kainuoja.

Rekuperacinės sistemos galimybės

Efektyviam ir, svarbiausia, ekonomiškam bei ekologiškam namų vėdinimui reikia rinktis rekuperatorius. Nors naujuose A++ klasės namuose jie jau yra privalomi, tačiau vis daugiau žmonių, kurie gyvena senesnės statybos namuose, renkasi sistemas, kurios pagerina gyvenimo kokybę.

Pirmiausia tai yra įranga, kuri išvalo orą. Taigi, gyvenimo kokybė bus kur kas geresnė, kadangi kartu su tyru oru pagerės ir miegas bei, atitinkamai, bus geresnė savijauta ir padidės darbingumas. Taip pat tai sistema, kuri padeda sulaikyti šilumą namuose. Tokiu būdu galima sumažinti išlaidas, kurios yra skirtos šilumos išgavimui. Galiausiai, šią sistemą montuoti yra gana paprasta, tam nereikia nei daug laiko, nei pastangų, taip pat ir jos pritaikymo galimybės yra labai plačios. Tinka daugeliui objektų, tarnauja našiai ir ilgai.

Namų vėdinimo nauda mūsų organizmui

Nors namų vėdinimas gali atrodyti kaip prabanga, tačiau išties tai yra būtinybė, kuri gerina mūsų gyvenimo kokybę ir sveikatos būklę. Kai patalpose oras yra švarus bei prisotintas deguonies, pirmiausia, pagerėja miego kokybė, todėl dienos metu jaučiamės žvalesni, energingesni, esame geresnės nuotaikos ir galime našiau dirbti. Be to, tyras namų oras gali padėti panaikinti nemalonius kvapus, o dar vienas svarbus aspektas yra tai, kad galima išvengti pelėsio. Nepamirškite, kad švarus oras namuose yra būtinas ir dėl to, kad jis padeda pašalinti įvairius mikroorganizmus, kurie sukelia ne tik sezonines ligas, tačiau ir sveikatos sutrikimus ne šaltuoju metų laiku.