Geros kokybės oras gali pagerinti žmogaus gyvenimą. Tai yra faktas. Džiaugtis tyru oru namuose atvėrus langus, deja, sunkiai įmanoma, kadangi dažniausiai taip ne tik išleidžiama šiluma arba vėsuma, priklausomai nuo metų laiko, tačiau ir į patalpas įsileidžiamas CO2, kuris daro neigiamą įtaką sveikatai.

Namų vėdinimui geriausias pasirinkimas yra rekuperacinė sistema.

Kas yra rekuperacinė sistema?

Tai yra įranga, kuri padeda išspręsti labai sandaraus būsto vėdinimo klausimus. Tuo pačiu ji leidžia net iki 95 % dar kartą panaudoti šilumą, kuri buvo išleidžiama iš patalpų (kartu su panaudotu oru). Sistemoje svarbiausią darbą atlieka rekuperatorius, kurio paskirtis yra vidaus patalpų orą keisti lauko oru, o proceso metu gaunama energija yra panaudojama į patalpas patenkančiam orui pašildyti. Tai padeda sumažinti energijos sąnaudas ir gyventi sveikiau.

Rekuperacijos privalumai

Visi puikiai žino, kad patalpų vėdinimas yra labai svarbus žmogaus sveikatai. Tiesa, šiuo metu vėdinti patalpas tik atvėrus langus, kaip jau minėjome, nėra tikslinga. Juolab, kuriami tokie sandarūs A++ tipo klasės namai, kuriems yra būtina gera rekuperacija, be kurios joks būstas nekvėpuos.

1. Oro išvalymas

Svarbiausias šios sistemos privalumas yra tas, kad ji efektyviai ir žmogui neskiriant visiškai jokių pastangų geba tinkamai išvalyti orą. Naujausi tyrimai rodo, kad patalpose yra daug įvairių mikroorganizmų ir dulkių, kurios ne tik teršia patalpas, tačiau ir pablogina oro kokybę. Žinoma, kad oras, kuriuo kasdien kvėpuojame, veikia mūsų miego kokybę, o tuo pačiu ir bendrą savijautą. Pasirūpinti tinkama vėdinimo sistema yra būtina ne dėl patogumo, o visų pirma – dėl mūsų sveikatos.

Svarbu, kad oras namuose būtų vėdinamas nuolatos, o ne tik kartais atvėrus langą. Mokslininkai apskaičiavo, kad tris valandas laikant atvertą langą sukauptas švarus oras vėl tampa užterštas per pusę valandos. Taigi, šis patalpų vėdinimo būdas yra visiškai neveiksmingas ir tikrai nepadės pasiekti norimo efekto. Nuolatinė oro kaita yra tai, ko reikia geresnei gyvenimo kokybei užtikrinti.

2. Grąžinama šiluma

Vėdinti namus atvėrus langus taip pat neverta ir finansiškai, kadangi iš patalpų yra išleidžiama šiluma, kurios išgavimas, žinoma, mums kainuoja. Gera rekuperacinė sistema gali padėti žiemos metu gerokai sumažinti šildymo sąskaitas – net iki 50 procentų. Taigi, tokia įranga labai greitai atsiperka, juolab, pastebimai gerina mūsų gyvenimo kokybę.

Žinoma, sistemos skiriasi savo naudingumo koeficientu, todėl, renkantis įrangą, siūlome visada investuoti kiek daugiau ir įsigyti tokias sistemas, kurios veikia našiai ir joms nereikia daug energijos. Žinant naudingumo koeficientą, dažniausiai nėra sunku apskaičiuoti, kiek kainuos sistemos išlaikymas per metus ir kiek tai gali padėti jums sutaupyti.

3. Patogus sistemos pritaikymas

Galiausiai, ši sistema ne tik veikia našiai, tačiau taip pat yra ir labai greitai bei nesunkiai montuojama. Ji tinka bet kokio tipo patalpoms, o reguliuoti įrangos efektyvumą galima pagal asmeninius poreikius.

Sistemos pasirinkimas

Renkantis rekuperacinę sistemą visada siūlome tartis su mūsų specialistais, kurie puikiai išmano esminius aspektus ir gali padėti rasti sprendimą, tinkamą jūsų namams ir poreikiams, o taip pat pasirūpinti įrangos montavimo darbais. Vertinant įrangą, labai svarbu atkreipti dėmesį į jos efektyvumo lygį, galingumą ir naudingumo koeficientą. Galima plačiau domėtis gamintojais, akustiniais aspektais ir kitomis sistemos charakteristikomis, kurios turi būti derinamos tiek prie būsto, tiek prie jo gyventojų poreikių.