Kai vasarą alina karštis arba tvyro dusinanti drėgmė, patikima oro kondicionavimo sistema tampa labai svarbi norint palaikyti optimalų komfortą patalpose. Kai kalbama apie sieninius oro kondicionierius, norint užtikrinti optimalų veikimą ir energijos vartojimo efektyvumą, labai svarbu tinkamai parinkti jų dydį ir pasirinkti tinkamiausią modelį. Todėl vertėtų pasigilinti į pagrindinius veiksnius, turinčius įtakos sieninių oro kondicionierių, skirtų tiek gyvenamosioms, tiek komercinėms patalpoms, dydžiui ir pasirinkimui.

Patalpos dydis

Vienas iš svarbiausių veiksnių renkantis sieninį oro kondicionierių yra patalpos, kurią jis vėsins, dydis. Per mažas patalpai įrenginys sunkiai tinkamai vėsins patalpą, todėl bus nepatogus ir neefektyviai veiks. Kita vertus, per didelis įrenginys gali dažnai įsijungti ir išsijungti, todėl vėsinimas bus netolygus, o energijos sąnaudos padidės. Norėdami nustatyti tinkamą dydį, išmatuokite patalpos kvadratūrą ir atkreipkite dėmesį į įrenginio vėsinimo pajėgumą, paprastai matuojamą britiškaisiais šiluminiais vienetais (BTU) per valandą. Daugelis gamintojų pateikia dydžių nustatymo lenteles arba skaičiuokles, kurios padeda šiame procese.

Izoliacijos lygiai

Patalpos ar pastato izoliacijos lygis turi didelę įtaką šilumos pritekėjimui ar praradimui, o tai turi įtakos oro kondicionieriaus vėsinimo apkrovos reikalavimams. Gerai izoliuotos patalpos efektyviau sulaiko vėsų orą, todėl sumažėja oro kondicionavimo sistemos apkrova. Ir atvirkščiai, prastai izoliuotose patalpose bus jaučiamas didesnis šilumos perdavimas, todėl norint palaikyti komfortišką temperatūrą reikės didesnio vėsinimo pajėgumo. Nustatydami oro kondicionieriaus dydį atsižvelkite į sienų, langų, durų ir lubų izoliacijos kokybę.

Klimato sąlygos

Klimato sąlygos, įskaitant aplinkos temperatūrą ir drėgmės lygį, turi įtakos oro kondicionieriaus vėsinimo poreikiams. Karštame ir drėgname klimate oro kondicionierius turi dirbti intensyviau, kad iš oro pašalintų drėgmę, todėl reikia didesnio vėsinimo našumo įrenginio. Taip pat regionuose, kuriuose labai svyruoja temperatūra, gali būti naudingi oro kondicionieriai su kintamo greičio kompresoriais arba dviejų pakopų vėsinimo sistemomis, kurios gali reguliuoti našumą pagal besikeičiančias sąlygas, kad būtų užtikrintas maksimalus komfortas ir efektyvumas.

Pageidaujamas komforto lygis

Individualūs pageidavimai taip pat yra svarbūs pasirinkimo procese, nes žmonės gali turėti skirtingus komforto pageidavimus dėl temperatūros ir drėgmės lygio. Kai kurie žmonės pageidauja vėsesnės patalpų temperatūros, o kitiems patogiau šiek tiek aukštesnė. Be to, patogumą ir pritaikymą gali padidinti tokios funkcijos kaip reguliuojamas ventiliatoriaus greitis, programuojami termostatai ir drėgmės reguliavimo galimybės. Rinkdamiesi oro kondicionavimo sistemos funkcijas ir nustatymus atsižvelkite į konkrečius gyventojų poreikius ir pageidavimus.

Energijos vartojimo efektyvumas

Be tinkamo dydžio ir funkcijų pasirinkimo, energijos vartojimo efektyvumo prioritetas yra labai svarbus siekiant sumažinti eksploatavimo išlaidas ir poveikį aplinkai. Ieškokite oro kondicionierių su aukštais energijos vartojimo efektyvumo koeficiento (EER) ir sezoninio energijos vartojimo efektyvumo koeficiento (SEER) rodikliais, kurie rodo įrenginio efektyvumą elektros energiją paverčiant vėsinimo galia. „Energy Star“ sertifikuoti modeliai atitinka griežtus Aplinkos apsaugos agentūros (EPA) nustatytus efektyvumo kriterijus ir, palyginti su standartiniais modeliais, paprastai leidžia sutaupyti daug energijos.

Žodis pabaigai

Renkantis tinkamo dydžio ir savybių sieninį oro kondicionierių reikia atidžiai atsižvelgti į tokius veiksnius kaip patalpos dydis, izoliacijos lygis, klimato sąlygos, pageidaujamas komforto lygis ir energijos vartojimo efektyvumas. Atsižvelgę į šiuos veiksnius ir prireikus pasikonsultavę su ŠVOK specialistais, būstų savininkai gali užtikrinti optimalų oro kondicionavimo sistemos veikimą, komfortą ir energijos taupymą.