Renkantis šilumos sistemas namuose, reikia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms. Kuo detaliau bus įvertinti visi įrangos parametrai – tuo bus paprasčiau išsirinkti sistemas, kurios labiausiai tiks jūsų namams.

Palyginsime tris pagrindinius įrenginius: šilumos siurblius, dujinį katilą ir kietojo kuro katilą bei aptarsime svarbiausias jų charakteristikas.

Įrangos išlaikymas

Eksploatacijos išlaidos yra vienas svarbiausių aspektų, kuriam reikia skirti dėmesį renkantis įrangą. Lyginant šias tris sistemas – laimi šilumos siurbliai. Jų išlaikymas kainuoja pigiausiai, tad ne veltui daugelis žmonių sutinka daugiau investuoti į pačią įrangą ir paskui ja naudotis žinodami, kad jos veikimas neturės reikšmingos įtakos mėnesio pajamoms.

Saugumas

Lyginant šiuos tris įrenginius, pati nesaugiausia alternatyva yra kietojo kuro katilai. Dėl jų kasmet įvyksta nelaimingų nutikimų, kurių metu žmonės netenka ne tik namų ir kito turto, bet ir gyvybių. Dujiniai katilai yra saugesni, tačiau taip pat kelia riziką. Ypač tokiu atveju, kai yra netinkamai sumontuoti arba pati įranga yra labai sena. Šilumos siurbliai oras-oras bei oras-vanduo yra visiškai saugūs, kadangi jų veikimo metu nėra jokių atvirų ugnies šaltinių. Žinoma, taip pat svarbu pasirūpinti, kad jų montavimas būtų atliktas tinkamai. Tačiau apskritai ši įranga nekelia pavojaus žmogui arba jo namams.

Ekologija

Džiugu, kad žmonės, siekdami tvarumo ir norėdami gyventi draugiškai su gamta, pasirenka ir įsigyja sistemas, kurios daro kuo mažesnę neigiamą įtaką aplinkai. Šilumos siurbliai laimi ir šiuo atveju, nes jie dažnai yra pristatomi kaip pati ekologiškiausia mikroklimato kūrimo įranga, kokia tik egzistuoja. Jos poreikis ir atsirado ne tik dėl patogumo, tačiau ir dėl tvarumo.

Įrangos laikymo vieta

Kietojo kuro katilams ir dujiniams katilams reikia vietos. Šiuo tikslu dažniausiai kasami rūsiai po namu arba kuriami sandėliukai. Patys katilai nėra maži, jų sistemos gana sudėtingos, todėl ir vietos jiems reikia nemažai. Juk svarbu, kad įranga ne tik stabiliai stovėtų, tačiau ir prireikus prie kiekvienos jos dalies būtų tinkamas priėjimas. Tuo tarpu šilumos siurbliai dažniausiai montuojami naujos statybos namuose. Kadangi šilumos siurbliai dažniausiai yra mažesni, svarbu, kad įranga neužima daug vietos. Ypač oras-oras sistema. Montuojama dažniausiai greta lubų, veikia ne tik kaip oro šildymo, tačiau ir kaip vėsinimo sistema.

Parama

Puiki galimybė įrangą įsigyti pigiau yra pasinaudoti valstybės teikiama parama. APVA parama yra taikoma šilumos siurbliams, kurie atitinka tam tikrus galingumo kriterijus. Daugiau informacijos apie paramą galima rasti APVA internetiniame puslapyje.

Patogumas

Norisi, kad namuose būtų ne tik šilta, bet ir jų mikroklimatas nereikalautų daug laiko bei dėmesio. Žinoma, tokiu atveju geriausia yra įsigyti šilumos siurblius, kurie veikia be jokios žmogaus pagalbos. Tereikia nustatyti tokią temperatūrą, kurią norisi palaikyti patalpose, ir įranga veiks našiau arba sumažins galingumą priklausomai nuo to, koks oras lauke. Pagal poreikius siūlome investuoti į tokius siurblius, kurie gali būti valdomi nuotoliniu būdu, Wi-Fi pagalba. Tokiu atveju galėsite nustatyti jums reikalingą temperatūrą net nebūdami namuose. O kietojo kuro katilai reikalauja labai didelio dėmesio. Svarbu nuolatinis šilumos palaikymas, kuris netgi neleidžia žmonėms išeiti iš namų, kadangi kitu atveju šilumos sklaida sustos.

Galimybės

Šilumos siurbliai oras-oras ne tik šildo, tačiau taip pat ir vėsina. Be to, šilumos siurbliai oras-vanduo papildomai, be jokių investicijų, ruošia karštą vandenį. Taigi, minėta įranga yra funkcionali ir turi daugiau galimybių, kurios prisideda prie geresnės mūsų gyvenimo kokybės. Tuo tarpu tiek dujiniai katilai, tiek kieto kuro katilai tik šildo patalpas. Jų funkcionalumas tuo ir baigiasi.