Šilumos siurbliai oras-vanduo - tai universalus ir efektyvus šildymo sprendimas, pasižymintis plačiu pritaikymo, įrengimo galimybių ir sistemų konfigūracijų spektru. Šiose novatoriškose šilumos siurblių sistemose aplinkos oras naudojamas kaip atsinaujinantis energijos šaltinis gyvenamiesiems ir komerciniams pastatams šildyti ir karštam vandeniui ruošti.

Taikymo sritys

·       Gyvenamųjų namų šildymas: Šilumos siurbliai oras-vanduo paprastai naudojami gyvenamosiose patalpose patalpoms šildyti ir karštam vandeniui ruošti. Jie tinka tiek naujos statybos, tiek modernizavimo projektams, siūlydami namų savininkams energiją taupančią alternatyvą tradicinėms šildymo sistemoms.

·       Komerciniai pastatai: Šilumos siurbliai oras-vanduo taip pat puikiai tinka komerciniams pastatams, įskaitant biurus, mažmeninės prekybos patalpas ir sandėlius, šildyti. Juos galima integruoti į esamas ŠVOK sistemas arba įrengti kaip atskirus šildymo sprendimus, užtikrinančius patikimą ir ekonomišką didelių patalpų šildymą.

·       Daugiabučiai namai: Šilumos siurbliai oras-vanduo idealiai tinka daugiabučiams gyvenamiesiems namams, pvz., daugiabučių kompleksams. Šios sistemos gali centralizuotai tiekti šildymą ir karštą vandenį keliems būstams, taip taupant energiją ir užtikrinant patogumą gyventojams.

·       Viešbučiai ir kitos apgyvendinimo įstaigos: Šilumos siurbliai oras-vanduo vis dažniau naudojami viešbučiuose ir kitose apgyvendinimo įstaigose svečių kambarių, bendrųjų patalpų ir poilsio patalpų šildymui bei karštam vandeniui ruošti. Šios sistemos pasižymi patikimu veikimu ir energijos vartojimo efektyvumu, todėl padeda viešbučiams sumažinti veiklos sąnaudas ir poveikį aplinkai.

·       Pramoninis pritaikymas: Šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti naudojami ne tik komerciniuose ir gyvenamuosiuose pastatuose, bet ir įvairiose pramonės srityse, pavyzdžiui, gamybos patalpose, sandėliuose ir gamyklose. Šios sistemos gali užtikrinti pramoninių procesų šildymą ir karšto vandens tiekimą, padėdamos įmonėms didinti efektyvumą ir mažinti energijos suvartojimą.

Įrengimas

·       Įrengimas lauke: Šilumos siurbliai oras-vanduo paprastai montuojami lauke, kur jie gali išgauti šilumą iš aplinkos oro ir perduoti ją šildymo sistemos vandeniui. Įrengimas lauke padeda taupyti erdvę ir sumažina triukšmo lygį pastato viduje.

·       Antžeminio šaltinio įrengimas: Kai kuriais atvejais šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti montuojami su antžeminiais šilumokaičiais. Antžeminio šaltinio įrengimas leidžia šilumos siurbliui išgauti šilumą iš žemės, todėl užtikrinamas didesnis efektyvumas ir našumas, ypač šaltesnio klimato sąlygomis.

·       Hidraulinio šildymo sistemos: Šilumos siurbliai oras-vanduo suderinami su hidraulinio šildymo sistemomis, kurios naudoja vandenį šilumai paskirstyti visame pastate per radiatorius, grindinį šildymą arba ventiliatorinius kolektorius. Hidraulinio šildymo sistemos užtikrina tolygų šildymą ir pritaikomą komforto valdymą gyventojams.

·       Kogeneracija: Šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti integruojami į kogeneracines sistemas, kuriose jie veikia kartu su kitomis atsinaujinančiosios energijos technologijomis, pavyzdžiui, saulės kolektoriais ar biomasės katilais. Kogeneracijos sistemos yra visapusiškas sprendimas, padedantis patenkinti pastato šildymo ir karšto vandens poreikius, kartu mažinant priklausomybę nuo iškastinio kuro.

Sistemos konfigūracijos

·       Vienos zonos sistemos: Vienos zonos šilumos siurblių oras-vanduo sistemos užtikrina šildymą ir karšto vandens tiekimą vienai pastato zonai ar plotui. Šias sistemas paprasta įrengti ir eksploatuoti, todėl jos tinka gyvenamosioms patalpoms arba nedidelėms komercinėms patalpoms.

·       Kelių zonų sistemos: Daugiazonės šilumos siurblių oras-vanduo sistemos gali tiekti šildymą ir karštą vandenį kelioms pastato zonoms ar sritims, kurių kiekviena turi savo termostatą ir valdymo nustatymus. Šios sistemos užtikrina lankstumą ir zonavimo galimybes, todėl gyventojai gali pritaikyti komforto lygį skirtingose pastato vietose.

·       Kaskadinės sistemos: Kaskadines šilumos siurblių oras-vanduo sistemas sudaro keli šilumos siurbliai, sukonfigūruoti kaskadiniu principu. Kaskadinės sistemos skirtos didesniam šildymo pajėgumui ir dubliavimui užtikrinti didesniuose pastatuose arba tokiose patalpose, kuriose yra dideli šildymo poreikiai.

·       Buferiniai rezervuarai ir šilumos saugyklos: Šilumos siurblių oras-vanduo sistemose gali būti įrengti buferiniai rezervuarai arba šiluminės talpyklos karštam vandeniui laikyti ir sistemos veikimui optimizuoti. Buferiniai rezervuarai padeda reguliuoti vandens temperatūrą, sumažinti cikliškumą ir padidinti efektyvumą mažinant energijos nuostolius.

Taigi, šilumos siurbliai oras-vanduo yra universalus ir efektyvus šildymo sprendimas įvairioms reikmėms, įskaitant gyvenamuosius, komercinius, pramoninius ir institucinius pastatus. Dėl lanksčių montavimo galimybių ir įvairių sistemų konfigūracijų, šilumos siurbliai oras-vanduo gali patenkinti įvairius pastatų šildymo ir karšto vandens poreikius, kartu užtikrindami energijos taupymą, komfortą ir tvarumą. Kadangi atsinaujinančių šildymo sprendimų paklausa ir toliau auga, šilumos siurbliai oras-vanduo gali atlikti pagrindinį vaidmenį pereinant prie tvaresnės ir efektyviau energiją vartojančios ateities.