Greičiausiai jau pastebėjote, kad pastaruoju metu kone kiekvieną vasarą žiniasklaidoje vis dažniau pasirodo straipsniai, skelbiantys apie naujus „karščio rekordus“. Ir nors Lietuvoje aukščiausia temperatūra, kuri siekė 37,5 °C, buvo užregistruota 1994 m. liepos 30 d. Zarasuose, o 2015 m. Birštone buvo pasiekta pastarajam rekordui beveik prilygstanti oro temperatūra - 37,4 °C, vasaros iš tikrųjų tampa vis karštesnės ir vis dažniau susiduriame su stichine kaitra, kuomet 30 °C ir aukštesnė temperatūra išsilaiko 3 dienas iš eilės ar ilgesnį laikotarpį.

Visas šis šiltuoju metų laiku mus aplankantis karštis gali turėti labai rimtų pasekmių žmogaus sveikatai ir net gyvybei, todėl nenuostabu, kad su kiekvienais metais oro kondicionieriai tampa vis populiaresniais daugelio iš mūsų namuose naudojamais įrenginiais. Taigi, jei ir jūs jau kurį laiką svarstote apie gerą oro kondicionavimo sistemą savo namams, siūlome jūsų dėmesiui keletą priežasčių, kodėl verta investuoti į kokybišką oro kondicionierių.

Oro kondicionieriaus privalumai

Oro kondicionierius suteikia mums ne tik didelį komfortą. Jis yra naudingas ir mūsų sveikatai. Todėl pakalbėkime išsamiau, kodėl oro kondicionieriaus įrengimas savo namuose gali būti vertinga investicija.

Gerina oro kokybę

Oro kondicionieriai užtikrina oro cirkuliaciją, filtravimą ir dezinfekavimą, pašalina iš oro įvairius teršalus, nešvarumus ir pelėsį. Tai ypač aktualu alergiškiems, astma ir kitomis rimtomis kvėpavimo takų ligomis sergantiems žmonėms, nes, veikiant oro kondicionieriui, patalpų ore, kuriuo kvėpuojama, sumažinamas tokių ligų priepuolius sukeliančių dirgiklių, įskaitant žiedadulkes, dulkių erkutes, pelėsį ir kitus ore esančius alergenus, kiekis. Jei oro kondicionavimo sistema yra švari ir reguliariai keičiami oro kondicionieriaus filtrai, reikšmingai pagerėja patalpų oro kokybė.

Gelbsti gyvybes

Ne tik stichinė kaitra, bet ir trumpiau trunkantys karšti orai gali labai pakenkti žmogaus savijautai. Juolab, kad perkaisti žmogus gali net ir esant ne itin aukštai temperatūrai – ypač tuomet, kai vyrauja didelė santykinė oro drėgmė. Be to, nereikėtų pamiršti, kad kiekvienas iš mūsų karštį toleruojame nevienodai.

Dėl didelio karščio didžiausias pavojus kyla kūdikiams ir vaikams iki 4 metų bei pagyvenusiems žmonėms (ypač vyresniems nei 75 m.). Tačiau didelė rizika kyla ir jauniems didesniu aktyvumu pasižymintiems žmonėms, o taip pat tiems, kurie serga sunkiomis lėtinėmis ligomis, turi skydliaukės problemų, viršsvorį ir kt. Taigi, didelis karštis neretai tampa ir daugybės mirčių priežastimi.

Geriausia priemonė išvengti su karščiu susijusių mirčių, ligų ir kitų sveikatos sutrikimų yra vėsinimasis naudojant kokybišką, efektyviai veikiantį oro kondicionierių. Oro kondicionieriaus pagalba vėsinant namus ir biurų patalpas, yra lengviau išvengti daugelio su karščiu susijusių negalavimų (pvz., dėl karščio kylančio išsekimo, šilumos smūgio ir kt.) bei mirčių.

Mažina vabzdžių ir parazitų kiekį

Oro kondicionierių filtrai geba sulaikyti vabzdžius ir yra gerokai veiksmingesni už tinklelį, kuris tvirtinamas prie atviro lango. Be to, iš lauko į vidaus patalpas patenkantys vabzdžiai ne tik erzina ir trukdo mums jaustis patogiai, tačiau gali būti labai pavojingi alergiškiems žmonėms. Todėl savo namuose ar biure įsirengus efektyviai veikiantį oro kondicionierių, galima apsaugoti patalpas nuo įkyrių ir kenksmingų vabzdžių bei parazitų.

Kontroliuoja drėgmę

Karšti orai vasarą ne visuomet yra nemalonūs, tačiau tokie orai gali tapti sunkiai pakeliami, jei juos lydi labai aukštas drėgmės lygis. Kai kurie žmonės, bėgant metams, teigia galintys priprasti prie didelės drėgmės, vis dėlto, jos poveikis ilgainiui gali turėti reikšmingos neigiamos įtakos sveikatai.

Specialistų teigimu, žmogus komfortiškiausiai jaučiasi tada, kai patalpų oro drėgmės lygis yra vidutiniškai 45–50 %. Lauke vyraujančios drėgmės mes negalime paveikti ir pakeisti, tačiau patalpose juntamą drėgmę galime sumažinti, naudodami oro kondicionierių. Karštomis ir drėgnomis dienomis pasikliauti vien tik ventiliatoriais beprasmiška, nes jie yra beveik neveiksmingi. Tuo tarpu oro kondicionierius gali vėsinti patalpų orą ir kartu veikti kaip oro sausintuvas, tokiu būdu efektyviai kontroliuojant drėgmės lygį.

Palengvina miegą

Didelis karštis didina širdies ritmą ir kraujospūdį, todėl karštomis naktimis tikrai sunku gerai išsimiegoti. Mūsų kūno temperatūra yra labai svarbus veiksnys, kuris gali padėti užmigti ir išsaugoti ramų, gilų bei tolygų miegą. Tiek pernelyg karšta, tiek ir per daug šalta patalpa trukdo natūraliam mūsų organizmo temperatūros reguliavimui, kuriam palankiausia yra 18–22 ˚C laipsnių temperatūra.

Kai kambaryje šilta, mūsų kūno temperatūra pakyla, o prieš einant miegoti, kūnas turi atvėsti. Todėl oro kondicionierius gali padėti užtikrinti optimalią temperatūrą, kad kūnas atvėstų ir pasiruoštų miegui. Kadangi kokybiškas miegas yra itin svarbus mūsų fizinei ir psichinei sveikatai, pastarasis oro kondicionieriaus privalumas (ypač karštomis vasaros dienomis) gali ne tik padėti geriau išsimiegoti, bet ir sumažinti įvairių sveikatos problemų riziką, pagerinti nuotaiką ir bendrą gyvenimo kokybę.

Padidina darbo jėgos efektyvumą

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų esame bent kartą susidūrę su protiniu vangumu, kuris atsiranda labai karštomis dienomis. Ir tam net yra mokslinis pagrindas – energija, kurią žmogaus organizmas išeikvoja bandydamas atvėsti, sumažina gebėjimą mąstyti. Todėl, jei dirbame namuose ar biure, kuriame veikia oro kondicionierius, galime pasiekti daug didesnį efektyvumą  ir priimti geresnius sprendimus.

Padidina turto saugumą

Jei patalpas vėdiname tradiciniu būdu, plačiai atverdami langus (net jeigu jie ir uždengti tinkleliu), ne tik negalime užtikrinti optimalaus patalpų vėdinimo ar išvengti nepageidaujamų vabzdžių ir kitų iš lauko į vidaus patalpas patenkančių parazitų, tačiau taip pat sumažiname ir savo turto saugumą. Atviri langai ir durys padidina vagysčių riziką, todėl oro kondicionieriaus įrengimas gali padėti apsaugoti tiek savo turtą, tiek ir artimuosius, nes tokiu atveju nereikia reguliariai atverti langų ir durų.

Apsaugo elektroninius prietaisus nuo perkaitimo

Karštis ir drėgmė daro didelę žalą ne tik žmogaus sveikatai, bet ir elektroniniams prietaisams, įskaitant išmaniuosius telefonus ir kompiuterius, kurie jau seniai yra tapę neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Pakilus oro temperatūrai, gali išsilydyti ir perkaisti jų komponentai, todėl trumpėja jų naudingo tarnavimo laikas, jie ima gesti, galima prarasti svarbius duomenis. Visų šių problemų galima išvengti, naudojant oro kondicionierių.

Apsaugo baldus

Karštis ir dažnai jį lydinti drėgmė gali neigiamai paveikti visų rūšių baldus. Pavyzdžiui, baldai, pagaminti iš medienos, sugeria ir praranda drėgmę kartu su juos supančiu oru. Laikui bėgant, dėl šio poveikio, jie deformuojasi. Ne išimtis yra ir odiniai baldai, nes oda sugeria drėgmę ir ilgainiui odinis baldas gali pradėti pūti. Be to, bet koks audinys yra jautrus pelėsiui, kuris gali labai sparčiai plisti patalpose, kuriose vyrauja aukštas drėgmės lygis.

Ar turėtumėte įsigyti oro kondicionierių?

Nepaisant to, kokius orus mums Lietuvoje atneša kiekvienas naujas metų laikas, oro kondicionierius gali tapti nepamainomu kasdieniu pagalbininku, kuris siūlo gausybę privalumų – pradedant oro valymu ar sausinimu ir baigiant psichinės sveikatos bei miego gerinimu. Taigi, jei svarstote apie oro kondicionieriaus įrengimą savo namuose ar biure, nieko nelaukdami susisiekite su mumis e. paštu info@vesinimosistemos.lt arba tel. +370 670 85989, ir mes padėsime Jums išsirinkti.