Pastebima, kad vis daugiau žmonių savo namams renkasi tokias mikroklimato kūrimo sistemas, kurios ne tik veikia našiai, tačiau ir nereikalauja žmogaus pastangų jas prižiūrint. Senus, kietojo kuro katilus keičia inovatyvios sistemos, kurios gerina žmogaus gyvenimo kokybę ir saugumą. Vienos iš tokių sistemų yra šilumos siurbliai oras-vanduo, kurie puikiai tinka ir didelės kvadratūros namuose, taip pat našiai tarnauja, kai lauko temperatūra nukrenta net iki -20 ir žemiau.

1. Mažos eksploatacinės išlaidos

Daugelis žmonių renkasi šilumos siurblius, kadangi jų išlaikymas yra pigesnis, lyginant su įranga, kurios veikimas grindžiamas degimo technologija. Žinoma, kad kuo sistema yra efektyvesnė – tuo daugiau energijos galima sutaupyti. Dėl to, renkantis įrangą, reikia atidžiai įvertinti poreikius, taip pat, namo charakteristikas.

Galiausiai, sutaupytos energijos kiekis priklauso nuo to, kiek jos tenka suvartoti per metus. Kuo didesnis būstas – tuo daugiau sutaupoma.

2. Saugumo garantija

Deja, kiekvienais metais tenka išgirsti labai daug liūdnų istorijų apie kietojo kuro katilų sukeltus gaisrus, kurie ne tik sugadina namus, tačiau ir kelia labai rimtą pavojų žmogaus sveikatai. Kadangi šilumos siurblių veikimui nereikia atviros ugnies, jie padeda išvengti bet kokios galimos rizikos, kuri kyla šaltuoju metų laiku. Svarbu, kad oras-vanduo įranga būtų tinkamai sumontuota. Tai, žinoma, yra papildoma garantija, kad sistema veiks našiai ir bus saugi.

3. Oras-vanduo įranga nereikalauja priežiūros

Jeigu norite, kad jūsų namuose žiemos metu visada būtų šilta ir kad nereikėtų labai daug dėmesio skirti įrangos eksploatacijai, geriausias pasirinkimas, be jokios abejonės, yra šilumos siurbliai. Jei kada nors jums teko prižiūrėti seną kietojo kuro katilą, kuris kūrenamas malkomis, turbūt žinote, koks tai yra varginantis ir daug laiko reikalaujantis darbas. Reikia reguliariai „užmesti“ malkas, nes, vos tik nustojus tai daryti, oras namuose greitai vėsta. Natūralu, tai vargina, juolab, sunku susikurti tinkamą mikroklimatą. Tuo tarpu šilumos siurbliai oras-vanduo veikia savarankiškai. Galima įsigyti sistemas, kurios pačios pagal lauko temperatūrą reguliuoja skleidžiamos šilumos kiekį, taip pat tokias sistemas, kurios yra valdomos nuotoliniu būdu, Wi-Fi pagalba.

4. Ekologija

Verta paminėti ir gamtos saugojimo aspektus, kurie šiuo metu daugeliui žmonių yra itin svarbūs. Pasirinkę ekologiškas sistemas, galėsite ne tik prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir tuo pačiu būti tikri, kad dėl to jūsų gyvenimo kokybė nebus nei kiek prastesnė. Šilumos siurbliai mažina anglies dvideginio išmetimo sklaidą aplinkoje.

5. Įranga ilgai tarnauja

Dažniausiai gamintojai nurodo, kad įrangos tarnavimo laikas siekia apie 50 metų. Žinoma, tai priklauso nuo jos naudojimo, taip pat, ar pasirenkama įranga yra tokia galinga, kokios reikia jūsų namų ūkiui ir kt. Apskritai svarbiausia yra pirkti įrangą patikimose prekybos vietose, kur jai yra suteikiama garantija. Tai yra tarsi įrodymas, kad perkate geras sistemas, kurios tarnaus tiek, kiek nurodo gamintojas ir dar ilgiau. Žinoma, labai svarbu tai, kad šios sistemos reikalauja minimalios priežiūros.

6. Ruošia karštą vandenį

Šilumos siurbliai yra puikus pasirinkimas ne tik kaip kambarių šildymo alternatyva, tačiau taip pat ir kaip įranga, kuri visiškai nemokamai ruošia karštą vandenį. Taigi, galite gyventi patogiai ir būti ramūs, kad namuose visada bus gera ir jauku, o vanduo – karštas ir paruoštas naudojimui be jokių papildomų investicijų.

7. Įrangą galima įsigyti su APVA parama

Puiki galimybė įsigyti inovatyvius siurblius yra pasinaudoti APVA parama, kuri yra prieinama kiekvienam. Tai yra dotacija, kuri gali padengti net iki 50 procentų išlaidų, skirtų įrangos įsigijimui. Svarbiausia rinktis tokią sistemą, kuri atitinka APVA keliamus reikalavimus. Plačiau apie juos galite skaityti APVA internetiniame puslapyje.