Norite, kad jūsų namuose būtų toks mikroklimatas, kuris iki mažiausių smulkmenų patenkintų jūsų poreikius? Tokiu atveju reikia rinktis šilumos siurblius oras-oras, kurie veikia našiai, yra ekologiški, nereikalauja priežiūros ir gali tarnauti visus metus, kadangi veikia ne tik kaip oro šildymo, tačiau ir vėsinimo sistema.

Jeigu nežinote, kurie oras-oras šilumos siurbliai jums labiausiai tinka – visada siūlome tartis su mūsų specialistais. Jie padės išsirinkti jūsų asmeninius poreikius atitinkančią įrangą, pritaikytą jūsų namų ūkiui.

Gyvenamoji vieta

Jūsų gyvenamoji vieta nurodo, kokia šildymo įranga būtų labiausiai tinkama. Lietuva yra toks kraštas, kurioje tenka susidurti tiek su dideliu šalčiu, tiek su nemalonia drėgme, ir, žinoma, labai karštomis vasaromis. Visa tai apsunkina gyvenimo sąlygas, todėl norisi, kad bent jau būnant namuose mikroklimatas atitiktų lūkesčius.

Džiugu, kad senus kietojo kuro katilus laipsniškai keičia inovatyvios sistemos, kurios be jokio vargo padeda pasirūpinti mūsų gyvenamąja aplinka namuose ir darbe. Oras-oras šilumos siurbliai tinka ne tik gyvenamosios paskirties, bet ir komerciniams bei kitiems objektams, t.y. visur, kur norisi kurti organizmui tinkamą mikroklimatą, nepriklausomai nuo to, koks yra oras už lango.

Sistemos tipas

Šilumos siurbliai pirmiausia kategorizuojami pagal tai, kaip jie veikia. Šilumos siurbliai gali būti oras-vanduo arba oras-oras tipo. Kiekviena iš šių sistemų yra klasifikuojama dar detaliau. Sistemos veikimo mechanizmas rodo, kokiai patalpai ji tinka labiausiai.

Pavyzdžiui, mažesnio galingumo siurbliai yra geras pasirinkimas tuo atveju, kai reikia šildyti arba vėsinti tik vieną kambarį, kurio plotas yra iki 50 kvadratinių metrų. Multi Split sistemos suteikia galimybę vienu metu reguliuoti klimatą net keliose patalpose. Žinoma, šios sistemos yra galingesnės ir skirtos aptarnauti didesniems būstams.

Renkantis visuomet labiau verta investuoti į inovatyvią ir naujos kartos įrangą, kurios veikimas grindžiamas pažangiomis technologijomis. Tai yra tarsi sistemingo ir sėkmingo veikimo garantija, kuri leidžia gyventi ramiai, nesukant galvos dėl šilumos, nes ja pasirūpins pati sistema.

Galia ir dydis

Pasikartosime, kad vienas svarbiausių aspektų, renkantis šilumos siurblius, yra galia. Jūsų būsto erdvės plotas, žinoma, komponuojami dizaino elementai, taip pat ir kitos smulkmenos rodo, kokio galingumo siurbliai yra reikalingi. Tik tinkamai parinktas šilumos siurblys oras-oras veiks našiai ir tinkamai aptarnaus jūsų namus.

Jeigu bus pasirinktas pigesnis siurblys, kuris galbūt yra nepakankamai našus, jis turės veikti labai intensyviai, kad palaikytų norimą temperatūrą patalpose, ir dėl to dažniausiai greičiau susidėvės. Todėl į galingumą investuoti yra verta.

Galingumas pasirenkamas įvertinus šiuos aspektus:

1.     Kokį plotą reikia apšildyti arba vėsinti.

2.     Kokia yra patalpų izoliacija.

3.     Kiek yra langų ir kokio jie dydžio.

4.     Kurioje pusėje yra langai bei durys (šiaurė, pietūs ir kt.).

Energijos efektyvumas

Dar vienas svarbus aspektas, renkantis šilumos siurblius, yra jų efektyvumas. Juk norisi, kad įranga ne tik veiktų našiai, tačiau ir nereikalautų daug investicijų, t.y., kad sistemos išlaikymas būtų pigus. Tokiu atveju reikia įvertinti sistemos energijos efektyvumo parametrus. Galima gana nesunkiai apskaičiuoti, kiek jums preliminariai kainuos įrangos išlaikymas per metus. Tokiu atveju galima palyginti su sąnaudomis, kurias patiriate dabar ir padaryti atitinkamas išvadas dėl to, kiek šilumos siurbliai gali padėti sutaupyti. Dažniausiai – labai daug.

Papildomos funkcijos

Galiausiai, renkantis šilumos siurblius oras-oras, taip pat siūlome kuo daugiau dėmesio skirti inovacijoms, kurios yra reguliariai atnaujinamos. Priedų gausa vis plečiama. O kurie yra svarbiausi?

1.     Wi-Fi funkcija, kuri suteikia galimybę reguliuoti būsto mikroklimatą nuotoliniu būdu, tai yra, paruošti namus jūsų grįžimui.

2.     Triukšmo mažinimas yra funkcija, kuri dažniausiai naudojama nakties metu.

3.     Miego režimas reguliuoja temperatūrą nakties metu.

4.    Buvimo jutiklis padeda identifikuoti, kai patalpoje yra žmogus ir dėl to galima išvengti skersvėjų bei pasinaudoti energijos taupymo režimu.

Renkantis, visada siūlome tartis su mūsų specialistais. Teikiame greitas, nemokamas ir išsamias konsultacijas.