Šilumos siurbliai yra energiją taupantis būdas šildyti ir vėsinti namus, naudojant natūralią oro ar žemės šilumą, siekiant užtikrinti jūsų komfortą. Pastaraisiais metais šie prietaisai vis labiau populiarėja, nes žmonės ieško tvaresnių šildymo ir vėsinimo būdų. Šiame straipsnyje aptarsime šilumos siurblių sistemų pliusus ir minusus, šilumos siurblių oras-oras ir oras-vanduo privalumus ir kaip išsirinkti tinkamą šilumos siurblį savo namams.

Šilumos siurblių sistemų pliusai ir minusai

Šilumos siurbliai, palyginti su tradicinėmis šildymo ir vėsinimo sistemomis, turi keletą privalumų. Pirma, jie yra labai efektyvūs, sunaudoja iki 50 % mažiau energijos nei elektrinės ar dujinės krosnys. Todėl, naudodami šiuos siurblius, galite gerokai sumažinti sąskaitas už energiją. Antra, šilumos siurbliai gali ne tik šildyti, bet ir vėsinti, todėl nereikia atskirų sistemų. Trečia, šilumos siurbliai yra ekologiški, nes neišskiria jokių teršalų ir sumažina jūsų anglies dioksido pėdsaką.

Tačiau šilumos siurbliai turi ir tam tikrų trūkumų. Jie gali būti ne tokie efektyvūs labai šalto klimato zonose, nes ore ar žemėje yra mažiau šilumos, kurią galima išgauti. Be to, jų įrengimas gali būti brangesnis už tradicinių sistemų įrengimą, nors sutaupyta energija ilgainiui gali tai kompensuoti.

Dar vienas galimas šilumos siurblių trūkumas - jiems gali reikėti daugiau priežiūros nei tradicinėms sistemoms. Šilumos siurblio lauko įrenginys gali būti veikiamas atšiaurių oro sąlygų, užsikimšti šiukšlėmis, jį gali tekti retkarčiais valyti. Be to, kadangi šilumos siurbliai veikia ištisus metus, jie gali susidėvėti greičiau nei tradicinės sistemos, todėl juos gali tekti dažniau remontuoti ar keisti.

Kitas aspektas – šilumos siurblių skleidžiamas triukšmas. Nors naujesni modeliai suprojektuoti taip, kad skleistų mažesnį triukšmą, apie senesnius modelius to negalima pasakyti, ypač kai veikia kompresorius. Tai gali kelti rūpesčių namų savininkams, kurie pageidauja tylesnės aplinkos.

Galiausiai, šilumos siurblių efektyvumui įtakos gali turėti namo dydis ir išplanavimas, taip pat pasirinktos sistemos tipas. Prieš nusprendžiant, ar šilumos siurbliai yra geriausias pasirinkimas jūsų namams, atidžiai apsvarstykite šių įrenginių pliusus ir minusus.

Šilumos siurblių oras-oras privalumai

Šilumos siurbliai oras-oras turi nemažai privalumų, dėl kurių jie yra patrauklus pasirinkimas daugeliui namų savininkų. Vienas iš didžiausių privalumų – nesudėtingas įrengimas. Skirtingai nei kitų tipų šildymo sistemoms, šilumos siurbliams oras-oras nereikia jokių kasimo ar gręžimo darbų. Tai reiškia, kad juos galima įrengti palyginti greitai ir minimaliai pažeidžiant jūsų namus. Tai gali padėti sutaupyti laiko ir pinigų montavimo išlaidoms.

Kitas šilumos siurblių oras-oras privalumas - jų universalumas. Jie gali tiek šildyti, tiek vėsinti, todėl nereikia įrenginėti atskirų sistemų. Tai gali padėti sutaupyti vietos jūsų namuose ir sumažinti reikalingos priežiūros kiekį. Be to, šilumos siurbliai oras-oras gali būti naudojami kartu su esamais ortakiais, todėl jie yra idealus pasirinkimas namams, kuriuose jau yra centrinė oro kondicionavimo sistema. Vadinasi, jums nereikės įrengti naujų ortakių ar iš esmės keisti savo namų šildymo ir vėsinimo sistemos.

Vienas iš pagrindinių šilumos siurblių oras-oras privalumų yra jų energijos vartojimo efektyvumas. Jie gali veikti naudodami iki 50 % mažiau energijos nei tradicinės šildymo sistemos, todėl ilgainiui gali padėti sumažinti energijos sąskaitas. Taip yra todėl, kad šilumos siurbliai oras-oras veikia išgaudami šilumą iš lauko oro, kuris yra nemokamas ir atsinaujinantis energijos šaltinis. Paskui šią šilumą jie perduoda į jūsų namus naudodami šaltnešį ir kompresorių. Tai reiškia, kad jie sunaudoja mažiau energijos nei tradicinės šildymo sistemos, kuriose naudojamas kuras arba elektra.

Šilumos siurbliai oras-oras taip pat yra efektyvesni švelnesnio klimato zonose, kur temperatūra retai nukrenta žemiau nulio. Taip yra todėl, kad jie skirti išgauti šilumą iš oro, o kai temperatūra nukrenta per žemai, šilumos galima išgauti mažiau. Tačiau dėl technologijų pažangos oras-oras šilumos siurbliai tapo veiksmingesni šaltesnio klimato šalyse nei bet kada anksčiau. Iš tikrųjų kai kurie modeliai dabar gali veikti esant net -15-20°C temperatūrai.

Apskritai šilumos siurbliai oras-oras yra patikimas, efektyvus ir ekonomiškas namų šildymo ir vėsinimo būdas. Jie turi nemažai privalumų, palyginti su tradicinėmis šildymo sistemomis, įskaitant paprastą montavimą, universalumą ir energinį efektyvumą. Jei svarstote apie šilumos siurblį savo namams, sistema oras-oras jums gali būti idealus pasirinkimas.

Šilumos siurblio oras-vanduo privalumai

Šilumos siurbliai oras-vanduo paima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją vandeniui, kuris cirkuliuoja namų šildymo sistemoje. Šio tipo šilumos siurbliai ypač tinka namams su grindiniu šildymu arba radiatoriais, nes pašildytą vandenį galima lengvai paskirstyti šiomis sistemomis, kad šiluma pasklistų po visus namus. Šilumos siurbliai oras-vanduo taip pat gali būti naudojami baseinams ar karštosioms vonioms šildyti.

Vienas iš pagrindinių šilumos siurblių oras-vanduo privalumų - didelis jų efektyvumas. Vanduo gali išlaikyti daugiau šilumos nei oras, todėl šilumos siurbliai oras-vanduo gali tiekti daug šilumos, sunaudodami palyginti nedidelį energijos kiekį. Tai leidžia sumažinti sąskaitas už energiją, ypač tose vietovėse, kur elektra yra pigesnė už dujas ar naftą.

Kitas šilumos siurblių oras-vanduo privalumas yra tas, kad juos nesudėtinga įrengti. Šiems siurbliams nereikia kasimo ar gręžimo darbų, juos galima prijungti prie esamų vandentiekio ir šildymo sistemų minimaliai sutrikdant jų darbą. Dėl to jie gali būti geras pasirinkimas namų savininkams, kurie nori atnaujinti savo šildymo sistemą be didelių remonto darbų.

Apskritai šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti veiksmingas ir efektyvus būdas šildyti namus ar baseiną. Jie ypač tinka namams, kuriuose yra grindinis šildymas arba radiatoriai, ir gali padėti sumažinti sąskaitas už energiją. Svarstant apie šilumos siurblį oras-vanduo, svarbu pasirinkti tinkamo dydžio modelį, kuris atitiktų jūsų namų ir šildymo poreikius, ir būtų aukštos efektyvumo klasės. Patyręs ŠVOK specialistas gali padėti nustatyti jūsų namams tinkamą dydį ir modelį.

Tinkamo šilumos siurblio pasirinkimas jūsų namams

Renkantis šilumos siurblį savo namams, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Pirmiausia, atsižvelgdami į savo šildymo ir vėsinimo poreikius, turėsite nuspręsti, ar norite sistemos oras-oras, ar oras-vanduo. Jei turite esamus ortakius ir norite šildyti ir vėsinti namus naudodami tą pačią sistemą, šilumos siurblys oras-oras gali būti geriausias pasirinkimas. Jei turite grindinį šildymą ar radiatorius arba norite šildyti baseiną ar sūkurinę vonią, tinkamesnis gali būti šilumos siurblys oras-vanduo.

Taip pat turėsite apsvarstyti šilumos siurblio dydį, kuris priklausys nuo jūsų namo dydžio ir jūsų šildymo bei vėsinimo poreikių. Kvalifikuotas ŠVOK specialistas gali padėti pasirinkti jūsų namams tinkamą dydį.

Galiausiai turėsite atsižvelgti į šilumos siurblio efektyvumą ir kainą. Ieškokite modelių su aukštais SEER ir SCOP rodikliais, kurie rodo, kaip efektyviai šie siurbliai gali šildyti ir vėsinti jūsų namus. Be to, reikės palyginti skirtingų modelių kainas, atsižvelgiant į energijos sutaupymą, kurio galite tikėtis per tam tikrą laiką. Pasirinkite patikimą šių įrenginių pardavėją, kuris galėtų suteikti jums informacijos apie gaminį ir jo savybes. Perskaitykite kitų klientų atsiliepimus, kad sužinotumėte, kaip šilumos siurblys veikia realiomis sąlygomis.

Antra, įsitikinkite, kad suprantate pardavėjo garantiją ir grąžinimo politiką. Šilumos siurbliai gali būti brangūs, todėl svarbu žinoti, kad esate apsaugoti, jei kas nors nepavyktų.

Galiausiai apsvarstykite galimybę pirkti iš pardavėjo, kuris siūlo įrengimo paslaugas arba gali rekomenduoti kvalifikuotą ŠVOK rangovą, kuris jums įrengtų šilumos siurblį. Tinkamas įrengimas yra labai svarbus sistemos efektyvumui ir ilgaamžiškumui.

Kaip pasirinkti šilumos siurblį internetu?

Išsirinkti šilumos siurblį internetu gali būti sudėtinga, tačiau įveikiama užduotis. Šiek tiek pasidomėję ir apsvarstę, galite rasti tinkamą įrenginį savo namams. Štai keletas pagrindinių veiksnių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, renkantis šilumos siurblį internetu:

1.     Nustatykite savo šildymo ir vėsinimo poreikius. Pirmasis žingsnis renkantis šilumos siurblį - nustatyti savo šildymo ir vėsinimo poreikius. Tai priklausys nuo jūsų namo dydžio, vietinio klimato ir jūsų asmeninių pageidavimų. Atsižvelkite į tokius veiksnius, kaip jūsų namo kvadratūra, kambarių skaičius ir izoliacijos lygis. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į savo biudžetą ir šilumos siurblio energinį efektyvumą.

2.     Pasirinkite tinkamą šilumos siurblio tipą. Yra keletas šilumos siurblių tipų, įskaitant oras-oras, oras-vanduo ir grunto šilumos siurblius. Šilumos siurbliai oras-oras yra labiausiai paplitę ir gali būti naudojami tiek šildymui, tiek vėsinimui. Šilumos siurbliai oras-vanduo idealiai tinka namams su grindiniu šildymu arba radiatoriais, o šilumos siurbliai gruntas-vanduo yra efektyviausi, tačiau jų įrengimas gali būti brangesnis.

3.     Rinkdamiesi šilumos siurblį, ieškokite modelių su aukštu energijos vartojimo efektyvumo įvertinimu. Sezoninis energijos vartojimo efektyvumo koeficientas (SEER) rodo vėsinimo efektyvumą, o šildymo sezoninis efektyvumo koeficientas (SCOP) - šildymo efektyvumą. Ieškokite modelių, kurių SEER yra bent 14, o SCOP - bent 8,5, kad būtų užtikrintas optimalus energinis efektyvumas.

4.     Atsižvelkite į įrenginio dydį. Svarbu pasirinkti jūsų namams tinkamo dydžio šilumos siurblį. Per mažas įrenginys sunkiai efektyviai šildys ar vėsins jūsų namus, o per didelis įrenginys švaistys energiją ir gali netinkamai sausinti orą. Naudokite šilumos apkrovos skaičiuoklę, kad nustatytumėte savo namams tinkamą dydį.

5.     Patikrinkite triukšmo lygį. Šilumos siurbliai gali skleisti gana didelį triukšmą, todėl, rinkdamiesi įrenginį, atsižvelkite į triukšmo lygį. Ieškokite modelių, kurių decibelų lygis yra žemas, ypač jei įrenginys bus montuojamas šalia miegamojo ar kitos tylios vietos.

6.     Ieškokite papildomų funkcijų. Daugelis šilumos siurblių turi papildomų funkcijų, kurios gali pagerinti jų veikimą ir patogumą. Ieškokite modelių su kintamo greičio varikliais, kurie gali reguliuoti oro srautą pagal jūsų šildymo ir vėsinimo poreikius. Kai kurie modeliai taip pat turi programuojamus termostatus, kurie leidžia nustatyti tvarkaraščius ir reguliuoti nustatymus nuotoliniu būdu.

7.     Skaitykite atsiliepimus ir palyginkite kainas. Galiausiai, prieš pirkdami perskaitykite atsiliepimus ir palyginkite kainas. Ieškokite modelių su teigiamais atsiliepimais ir aukštais klientų įvertinimais. Palyginkite skirtingų mažmenininkų kainas ir išsirinkite optimaliausią variantą.

Išvada

Šilumos siurblių sistemos yra puikus pasirinkimas namų savininkams, norintiems efektyviai naudoti energiją ir aplinkai nekenksmingu būdu šildyti ir vėsinti namus. Šilumos siurbliai oras-oras ir oras-vanduo turi savų privalumų, o tinkamos sistemos pasirinkimas priklausys nuo jūsų šildymo ir vėsinimo poreikių bei namų išplanavimo ir dydžio.

Renkantis šilumos siurblį, svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius, kaip efektyvumas, dydis ir kaina, taip pat į pardavėjo reputaciją, garantiją ir gaminio grąžinimo politiką. Pasirinkę tinkamą šilumos siurblį ir, tinkamai jį sumontavę, galėsite ilgus metus džiaugtis patogiais ir tvariais namais.