Rekuperatoriai gali išspręsti dažnai senesnės statybos namuose esančią problemą – sienų ir lubų kampuose atsirandantį pelėsį, kuris ne tik išskiria toksines medžiagas, bet ir gali ardyti namo mūrą. Šių problemų susiformavimui didelę įtaką turi prasta oro cirkuliacija bei drėgmė. Todėl vienas iš sprendimo būdų yra nuolatinis patalpų vėdinimas – pelėsio atsiradimo tikimybė bus ženkliai sumažinta, be to, patalpoje esantis oras bus sveikesnis.


Drėgmė gali kauptis ne tik sienų ir lubų kampuose, bet ir ant langų. Kartu su drėgme patalpose gali atsirasti tiek pelėsis, tiek įvairios bakterijos ir virusai. Tad nuolatiniam gero oro srauto užtikrinimui „Piresta“ specialistai siūlo įsigyti energiją taupančius rekuperacijos įrenginius, kurie pakeičia orą bei šaltuoju metų laiku sutaupo šiluminę energiją namuose.


Natūrali vedinimo sistema turi daug trūkumų – ji praleidžia šaltą orą, lauko dulkes bei triukšmą. Be to, labai svarbi ir lauko temperatūra. Žiemą, kai natūralaus oro patekimas į patalpas sumažėja, teršalų koncentracija būste tampa didesnė. Be to, oras tokiose patalpose tampa per sausas, nes kuo mažesnė oro temperatūra lauke, tuo sauso oro problema tampa didesnė. Tuo tarpu šilumos rekuperacija pašalina panaudotą orą iš patalpų ir tiekia šviežią orą, o jį pašildant naudojama išmetamo oro šiluma.


Gyvenamajam namui geriausia rinktis rotacinius rekurepatorius, kurie atlikdami šilumos rekuperacijos procesą, gali grąžinti tam tikrą dalį drėgmės. Toks sprendimas padeda sumažinti būsto šilumos išlaidas bei sutaupyti energiją, skirtą oro drėkinimui.


Rekuperacinės vėdinimo sistemos gali dirbti be sustojimų, pilnu pajėgumu. Oras gali būti pašildomas beveik iki kambaryje esančios temperatūros nenaudojant jokių papildomų energijos šaltinių – užtenka tik išmetamo oro. Taip užtikrinamas švarus oras visą parą. Rekuperatoriaus filtrai neleidžia į patalpas patekti įvairioms dulkėms ir mašalams – o tai ypač svarbu alergijas turintiems žmonėms. Jei patalpos oras drėkinamas kitais būdais, šiluminė energija tampa eikvojama.


Pagrindiniai rekuperacinės vėdinimo sistemos privalumai:


  • Sandarus būstas leis išvengti triukšmo ir dulkių;
  • Užprogramavus sistemą, ji pati prisitaikys prie lauke besikeičiančių oro sąlygų;
  • Šiltas oras leidžia išvengti langų rasojimo;
  • Šviežias oras tolygiai paskirstomas visoje erdvėje.


Atskirai įrengiamas šildymas, vėdinimas ir kondicionavimas gali kainuoti net 3-4 brangiau nei vienos kompleksinės rekuperacinės sistemos įrengimas, tad finansinis aspektas taip pat yra ne paskutinėje vietoje.
UAB „Piresta“ dirba oro kondicionavimo ir santechnikos įrengimų montavimo srityje. Montavimo darbai atliekami laikantis nustatytų standartų, naudojama gamintojo sertifikuota ir tarptautinius standartus atitinkanti įranga. Sumontuotoms sistemoms ruošiame higienos pasus, išrašome PVM sąskaitas – faktūras, suteikiame garantijas atliekamiems darbams.


Įmonės tikslas – užtikrinti oro vėdinimo – kondicionavimo sistemų visapusišką funkcionalumą bei efektyvų darbą tiek garantiniu, tiek ir pogarantiniu laikotarpiu.